SK UNIČOV

Vítáme Vás na stránkách SK Uničov.

Zápasy 2008/2009

1. SC Znojmo - SK Uničov 2:2 (2:1)

Po středeční domácí prohře doma s Bystrcí musel trenér Strouhal cestovat na půdu prvního Znojma s deseti hráči "A" mužstva a čtyřmi dorostenci, jelikož pro červenou kartu nemohl hrát Krajčovič ( 2 zápasy stop) a Stoklásek ( 1 zápas stop), k nim se přidal ještě Novosad, který se zranil právě ve středečním utkání. Když k tomu připočteme dlouhodobě zraněného Večeřu a po zranění se rozehravajícího Tomana s Fialou, musel trenér Strouhal hodně zamatovat sestavou.

Neobvyklý post si vyzkoušel Hrubý, který nastoupil na pravém okraji zálohy, ofenzivně laděný Švajda se zase zasunul na levého obránce, univerzál Juřatek se přesunul na středního obránce a na pravého beka se postavil dorostenec Vybíhal ( který se mimochodem zhostil této šance velmi dobře a předvedl výkon bez chyb). Ve středu zálohy se představilo trio Toman, Fiala, Žmolík a na hrotu operoval sám Hloušek.

Úvod utkání patřil vzájemnému oťukávání, kdy se ani jeden z týmu do zakončení nedostal. Z první vážnější šance domácích udeřilo, a to když po naší pravé straně potáhl míč Minarech a nachystal před prázdnou bránu zcela volnému Pacandovi, který procpal míč Dragonovi mezi nohama. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a to když Hloušek sklepl před vápnem míč Žmolíkovi a ten z vápna prostřelil překvapeného golmana domácích. O chvíli později zahrávali domácí standartní situaci, obrana Uničova míč odvrátila a do brejku na jednoho obránce se hnala trojce Hloušek, Hrubý, Žmolík. Hrubý nachystal míč Žmolíkovi, který se nacpal před obránce, ale byl sražen, bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá. Trestem za to byla 43.minuta, kdy se po nedůsledném bránění dostal ke střele Veselý a umístil svou ránu přesně k tyči, do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhý poločas začali aktivněji hráči Uničova, když lépe kombinovali a dostávali se za obranu domácích. V 53. minutě zahrál před vápnem rukou domácí Veselý, míc si postavil Žmolík a ranou do šibenice srovnal na 2:2. Zbytek utkání se domácí snažili skóre otočit na svoji stranu, což byla voda na mlýn pro hráče Uničova, ti se dostávali do spousty slibných brejkových situací, ale nebyli sto ani jednu proměnit ve třetí gól. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 2:2.