SK UNIČOV

Vítáme Vás na stránkách SK Uničov.

Zápasy 2008/2009

Frýdek-Místek - SK Uničov 0:1 (0:1)

Oba týmy byly povzbuzeny výhrou v minulém kole. Valcíři po dobrém výkonu před domácím publikem zdolali Hlučín, náš dnešní soupeř si také v domácím prostředí poradili s favorizovaným Znojmem (4:0). Na hřišti to ale na nějaký fotbalový svátek nakonec nevypadalo. V průměrném zápase byli hosté po celý první poločas lepší. Lépe kombinovali a byli pohyblivější. První pološance hostí přišla ve 13. minutě, kdy Hlouškovu střelu doprostřed branky Prepsl chytá. Ve 32. minutě chybuje v rozehrávce Schaffartzik a po centru na zadní tyč se hlavou prosazuje hostující Hrubý. Valcíři odpověděli o pět minut později šancí Němce, který se důrazem prodral přes dva hostující zadáky, ale na přesnější střelu již neměl záložník Frýdku čas. Největší příležitost ke srovnání nepříznivého stavu měli valcíři v závěrečné minutě první půle. Po rohu Cabáka prošel míč až k zcela volnému Vodákovi, který z bezprostřední blízkosti netrefil ideálně míč. Ani po změně stran se diváci moc fotbalem nepobavili. Frýdek sice začal mít mírnou převahu, ale to bylo spíše dáno vývojem hry, kdy se hosté zaměřili na pozorné bránění a rychlé brejky. V 73. minutě navíc naděje Frýdku ještě více poklesly, jelikož Staněk po faulu na polovině hřiště uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. V závěru ještě vyřešil Prepsl dalekonosný pokus Krajčoviče a v nastavení ještě zneškodnil šanci jedinému střelci zápasu - Hrubému. "Hosté hráli přesně to, na co jsme kluky v týdnu připravovali. Bohužel musíme uznat, že soupeř byl dnes fotbalovější a výhru si zasloužil," řekl po utkání asistent domácího trenéra Roman Vojvodík.

Frýdek-Místek: Prepsl - Uvíra (70. Lokša), Staněk, Prokeš, Švrček - Němec (83. Kořínek), Husárik (78. Hrdlička), Cabák, Schaffartzik - Vodák, Zmeškal. Trenér: Vladimír Skalba.

Uničov: Uvízl - Juřátek, Novosad, Vejvoda, Krajčovič - Fiala (89. Vybíhal), Žmolík, Večeřa, Stoklásek - Hrubý, Hloušek (82.Svačina)

Diváci: 960

Rozhodčí: Nádvorník - Nejedlý, Pojezný, ŽK: Novosad, Krajčovič,Žmolík - Staněk, Zmeškal. ČK:Staněk (F-M)