SK UNIČOV

Vítáme Vás na stránkách SK Uničov.

Zápasy 2008/2009

SK Uničov - MSK Břeclav 4:0 (1:0)

Velmi důležité utkání, které ukáže jakým směrem se svěřenci trenéra Strouhala vydají pro jarní část MSFL, čekalo hráče Uničova, když v domácím utkání v neděli v poledne přivítali sebevědomí celek z Břeclavi. Z jihu Moravy se na Hanou dostávaly zprávy, že hráči MSK chtěji na horké půdě v Uničově vyválčit nejméně bod, ale že tajně doufají v body tři.

Utkání se hrálo na dobře připraveném pažitu uničovského stadionu. Domácí hráči byli od počátku utkání lepším týmem, i když do vyloženějších šancí se nedostávali. Do prvního náznaku se dostal Tomáš Řehák, který strčil hlavu do polostřely Novosada a jeho hlavička minula Gallovu branku jen o pár decimetrů. Uničov se snažil kombinovat, ale jeho akce končily před vápnem břeclavské branky. První gól přišel nenápadně, když se Řehák dostal k dlouhému míči od Krajčoviče, uvolnil Stokláska, který odcentroval před branku, kde si míč srazil do vlastní sítě dezorientováný stoper hostů. Dokonce poločasu už se žádná zajímavá situace neurodila, a tak se šlo do kabin za těsného vedení domácího celku.

Druhý poločas se čekal tlak hostů, Uničov se však nezalekl, ba naopak znovu lépe kombinoval a vytvářel si i šance. Nebezpečná situace přišla ovšem na druhé straně, když  zpoza vápna střílel Demjanovič, ale našel jen připraveného Dragona. V 66. minutě zatáhl míč po straně Hrubý a našel volného Žmolíka, pro kterého už nebyl problém uklidit míč do sitě, 2:0. O tři minuty později se uničovští fandové radovali znovu. Mezi tři hráče se pustil Řehák, ve vápně přenechal Hrubému, který našel zpětnou přihrávkou Fialu a ten střelou k tyči zvýšil na 3:0. V další šanci se ocitl Řehák, ale nedokázal ze strany překonat Gallu. Konečnou tečku za utkáním udělal Hloušek, který se po vysunutí z vlastní půlky řítil sám na Gallu a své sólo zakončil blafákem a střelou do prázdné branky. Utkání už se pak jen dohrávalo, a tak s radostí můžeme konstatovat, že Uničov vstoupil do soutěže skvěle a může být spokojen nejen se třemi body, ale i s předvedenou hrou.