SK UNIČOV

Vítáme Vás na stránkách SK Uničov.

Zápasy 2008/2009

SK Uničov - FK APOS Blansko 2:1 (0:1)

Kdyby dnes diváci uničovského fotbalu věděli, co je čeká, asi by ti, co mají potíže se srdcem zůstali raději doma. Začněme od začátku. Za slunného počasí domací SK přívítal soupeře z Blanska. Hned od úvodu bylo vidět, kdo je na hřišti pánem. Uničov dobře kombinoval, vytvářel si zajimávé situace a tlak, ale bohužel žádná nevedla k brance. Centry do vápna lítaly hlavně z pravé strany z kopačky Juřátka, ale ani Hrubý ani Řehák se nedokázali ve vápně hostí prosadit. Po jednem z těchto centrů chyběli centimetry k zakončení Hrubému, opodál stojící Švajda dokázal míč jen posunout mimo tyče blanenské branky. Jak už to tak býva, když se jeden tým tlačí dopředu a druhý brání, tak i dnes platilo: nedáš, dostaneš. Do ojedinělého brejku se dostal Sehnal a své sólo ze strany dokázal proměnit ve vedoucí branku utkání. Do konce poločasu chybělo pět minut. I přesto se Blansko málem dočkalo další šance a to, když se dožadovali hráči Blanska odpískání penalty po zákroku Krajčoviče na Čejku, píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá.

Do druhé půle Uničov nastoupil s odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek. Blansko zalezlo před vlastní pokutové uzemí, které úspěšně bránilo a vydávalo se na nebezpečné brejky. Uničov se uchýlil k nakopávaným míčům. Tlak byl enormní, ale šance ne a ne přijít. Vše vzal do svých rukou Krajčovič, který se po rohu zavěsil do vzduchu a hlavou vymetl šibenice Švancarovi svatyně. Uničov začal tlačit víc, stoprocentní gólové šance ale stále nepřicházely. A tak znovu došlo na rohový kop, tentokrát si ho ve vápně našel Roman Vejvoda a nechytatelnou hlavičkou poslal domácí zpět na 3.místo tabulky.

Blansko už se k odpovědi nezmohlo, i když nebezpečně pálil Sehnal a Lazarov, Uničov dokázal svůj náskok udržet a výhrát 2:1.

Žádné komentáře
 
Děkujeme za návštěvu našich stránek.