SK UNIČOV

Vítáme Vás na stránkách SK Uničov.

Zápasy 2008/2009

SK Uničov - SK Sulko Zábřeh 3:2 (1:1)

V krásném utkání padlo pět gólů, čtyři břevna, a přestože si tři body připsal jen domácí Uničov, radost nakonec měla obě mužstva. Zábřeh se i přes porážku zachránil v MSFL.

Zábřeh se totiž navzdory porážce díky pro něj příznivým výsledkům konkurentů ve třetí lize zachránil.

„Musím smeknout před hráči, že do toho v zimě šli, když na tom byl Zábřeh hodně špatně. Tehdy mi volala spousta lidí, že jsme blázen, když angažmá beru. Měl jsem štěstí na hráče, kteří mají charakter,“ řekl trenér hostů Jiří Balcárek.

Dlouho to vypadlo, že hosté udělají rozhodující krok k setrvání v MSFL sami. V 11. minutě se ve skrumáži nejlépe zorientoval stoper Zítka a poslal Zábřeh do vedení.

Osud zápasu pak ale poslal úplně jiným směrem domácí Žmolík, když z 35 metrů přeloboval vysunutého brankáře Blahu. Po hodině hry už Uničov vedl 3:1. Nejprve se křížnou ranou trefil Švajda a pak Fiala proměnil nesprávně nařízenou penaltu, když si Zítka sám nastřelil ve vápně ruku.

„Morálkou a úsilím jsme utkání otočili a bojovali až do konce, za což musím hráčům poděkovat,“ prohlásil po utkání kouč Uničova Zdeněk Strouhal.

Zábřeh se ale ještě nevzdal a Svozil perfektně provedeným trestným kopem snížil. V hektickém závěru už se ale skóre nezměnilo.

Branky: 39. Žmolík, 57. Švajda, 59. Fiala z pen. – 11. Zítka, 74. Svozil. Rozhodčí: Páral – Duda, Pustějovský. ŽK: Stoklásek, Juřátek, Hrubý – Čučka, Laštůvka, M. Blaha, Svozil. Diváků: 385.

Uničov: Dragon – Juřátek, Novosad, Vejvoda, Stoklásek – Švajda (57. Řehák), Toman, Fiala, Žmolík – Hrubý (90. Šimeček), Hloušek (90. Krajčovič). Trenér: Zdeněk Strouhal.

Zábřeh: M. Blaha – Krejčíř, Zítka, Suchánek (71. J. Blaha), Hajčík (64. Okleštěk) – Svozil, Čučka, Laštůvka, Knotig – Volf (57. Richter),Vodák. Trenér: Jiří Balcárek.

Žádné komentáře
 
Děkujeme za návštěvu našich stránek.